Výstavu uspořádali Zdeněk Kübel, bývalý dlouholetý technickým náměstkem Tatry Příbor a Jiří Slaný, jenž pracoval ke konci kariéry jako technolog. Zdeněk Kübel v úvodním slově zmínil, že nápad vznikl asi před osmi lety, kdy za ním přišel Jiří Slaný s tím, že je sice hezké, že v kopřivnickém tatrováckém muzeu jsou krásné exponáty osobních automobilů Tatra, ale skutečnost, že se tato auta vyráběla bezmála půl století v Příboře, již upadla v zapomnění a dnešní návštěvník Příbora se o tom nemá ani jak dozvědět.

Oba začali shánět fotografie po lidech, trávili hodiny nad archivními materiály, až vzniklo původně deset velkých fotografických panelů. „Fotografie mapují období zhruba padesáti let, kdy se ve městě vyskytovala fabrika, která významným způsobem ovlivňovala hospodářský a společenský život obyvatel města, nabízela vysoce kvalifikovanou a prestižní práci, spolupodílela se na bytové výstavbě další občanské vybavenosti pro své zaměstnance a pro jejich rodiny, podílela se na kulturním životě ve městě, zajišťovala pro zaměstnance zdravotnickou a rekreační péči,“ přiblížil výstavu Zdeněk Kübel a dodal, že spíše náhodou vznikl ještě jedenáctý panel, připomínající, že právě automobily Tatra vozívaly také prezidenty – název panelu je Tatra na Hradě.

Krátce k přítomným pohovořili také Jaromír Šrubař, jenž působil v příborské Tatře asi patnáct let jako technický ředitel, a také starosta Příbora Jan Malík. Ten společně s autory výstavu oficiálně zahájil přestřižením pásky.

Návštěvníci výstavy si dlouho prohlíželi jednotlivé panely a mnozí z nich se zaujetím na fotografiích hledali sebe či své příbuzné. Na své si přišli i milovníci automobilové techniky. Několik automobilů vyrobených v Příboře přivezli jejich majitelé před kulturní dům.

Iveta Busková, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu, která návštěvníky výstavy přivítala, řekla, že když za ní autoři výstavy přišli s žádostí, zda by výstava nemohla být v kulturním domě, neváhala ani na chvíli. „Ta výstava je tady nastálo. Termín jejího ukončení není stanovený,“ sdělila na dotaz Novojičínského deníku.