Diváci už nějaký čas vědí, že sériovým vrahem ve Stínech v mlze je opravář Jan Jahoda (hraje David Švehlík). To ale kriminalisté zatím netuší a dál pátrají po záhadném „ranním vrahovi“, jak jej překřtila média. Magda Malá (Petra Špalková) přes Interpol zjistila, že před lety se podobný případ vraždy mladé ženy ubodáním stal na Slovensku a rozhodne se na tuto spojitost zaměřit, jelikož ani tamní vrah nebyl dopaden. Vraždil už Jahoda poprvé na Slovensku?

Její kolegové Martin Černý (Jiří Vyorálek) a Jarek Kucharčik (Petr Panzenberger) mezitím řeší další případ vraždy. V lese je totiž nalezena mrtvola exekutora. Kriminalisté se snaží pátrat po problémových dlužnících, u nichž prováděl exekuce. Padesátiletý zavražděný exekutor byl ale také funkcionářem třetiligového fotbalového klubu, v němž měl své finanční zájmy založené na zmanipulovaných výsledcích a sázkách. Kdo byl díky jeho aktivitám natolik zoufalý, že se ho rozhodl zbavit?

Také tentokrát vyšetřovatele události zavedou mimo Ostravu, a jelikož tvůrci zasazují do děje skutečná místa, na obrazovkách se nyní objeví například břidlicový lom v Jakartovicích na Opavsku. Oblast v okolí Jakartovic je ostatně významná výskytem břidlice, která se zde začala dobývat na začátku 19. století. Těžba břidlice skončila v průběhu první světové války a břidlicové lomy se díky možnosti koupání staly oblíbenou rekreační lokalitou. Příležitostně zde trénují ponory i potápěči.

Natáčelo se ale třeba i na střeše budovy nového univerzitního kampusu Ostravské univerzity na Černé louce, který vznikl v letech 2020 až 2023. Multifunkční areál u řeky Ostravice slouží nejen studentům, ale i veřejnosti. Vzdělávají se tam noví trenéři, učitelé, hudebníci, produkční i grafici.