„Můžeme potvrdit, že v areálu pily došlo z dosud nejasných příčin ke zmiňované tragické události. Hluboce litujeme smrti zaměstnance naší partnerské firmy,“ uvedl mluvčí společnosti Tomáš Neščák.

Zástupci pily i policisté jsou prozatím na informace skoupí. „Policejním orgánům vyšetřujícím okolnosti nehody poskytujeme maximální možnou součinnost a do doby uzavření vyšetřování nebudeme v této záležitosti poskytovat žádné další informace," doplnil mluvčí společnosti.

Krajská policejní mluvčí Daniela Vlčková konstatovala, že ze zákonných důvodů se policie nesmí vyjadřovat ke konkrétní fyzické nebo právnické osobě.

„Obecně mohu sdělit, že kriminalisté územního odboru Frýdek-Místek prověřují okolnosti usmrcení z nedbalosti v jedné z firem na Frýdecko-Místecku. Pro určení míry zavinění byli mimo jiné přizváni znalci z různých oborů, prověřování v tuto chvíli probíhá,“ řekla policejní mluvčí.

Podle informací Deníku byl řidič ve čtvrtek večer při vykládce zachycen mohutným nakladačem a neměl šanci přežít.

Pila je součástí rakouského koncernu. Jejím hlavním produktem je řezivo, vyrábí peletky a je i významným dodavatelem štěpky pro papírenský průmysl.

V roce 2017 měla společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov podle výroční zprávy obrat 4,41 miliardy korun a vytvořila čistý zisk 313,7 milionu korun. Pila zaměstnává přes tři sta lidí.