Pokud si na mapě najdete místo, kde se v Jablunkově stéká říčka Lomná a s Olší, tak přímo na břehu stojí rockový klub Southock, nejvýchodnější hudební klub v republice. Daleko od velkých měst, přesto se tam sjíždějí fanoušci z širokého okolí, včetně Polska a Slovenska. Zdánlivě zapadákov, ale kdo tam byl a zažil koncert, bude se vždycky vracet.

Místní rockoví nadšenci klub znovuotevřeli po několika letech, kdy úřady bránily jeho provozu, a rozjeli to ve velkém. Po českých a slovenských kapelách přivítali v Southocku uplynulou sobotu světové proslulou kapelu U.D.O. v čele s bývalým zpěvákem německých Accept Udo Dirkschneiderem. Koncert v Jablunkově byl součástí turné Steelfactory k loni vydané desce.

„Byla to pro nás výzva. Díky spolupráci s agenturou Pragokoncert jsme dostali nabídku hostit kapelu U.D.O., nejslavnější band, který jsme tu kdy měli. Pokud tento koncert po organizační stránce zvládneme a hudebníci budou spokojeni, může to otevřít dveře k dalším koncertům velkých světových kapel,“ svěřil se před sobotním koncertem německé legendy jeden z členů vedení tohoto klubu Jurek Goryl.

Fanoušci, kteří zcela vyprodali klub, by jistě potvrdili, že se koncert povedl. Nejen hlavní hvězda – U.D.O., - ale i předkapela v podobě australských Dead City Ruins, byli skvělí. Našlapaný klub, skvělá muzika, bezchybný zvuk.

Rockeři ale nemyslí jen na sebe, za což jsou v Jablunkově rádi. „Rozjeli jsme charitativní projekt, kdy vybíráme peníze na podporu nevidomé dívky z Košařisk. Také tentokrát se nám podařilo něco vybrat, obě kapely ochotně přispěly,“ připomněl Jurek Goryl.

V těchto dnech už U.D.O. koncertuje v Německu a v Rock Cafe Southock střádají plány na celé jaro. Na MDŽ tam zahraje kapela Buty, pár dní poté David Koller a kapela Krucipüsk. Na květen lidé ze Southocku připravují open air festival, jehož hlavní hvězdou bude Richard Müller.