„Mohu potvrdit, že včera po půlnoci k nám byl přivezen tento pacient, u kterého se otrava metylalkoholem potvrdila. Byl ihned hospitalizován na jednotce ARO. Bližší informace k jeho zdravotnímu stavu ale nebudeme s ohledem na jeho soukromí poskytovat. Tohle nařízení nemocnice platí i nadále," vysvětlila včera krátce po poledni tisková mluvčí Nemocnice Frýdek-Místek Jolana Filipová. Policisté zjišťují okolnosti, za jakých muž závadnou lihovinu koupil či vypil.

Na základě tohoto případu mají lidé z Frýdecko-Místecka stále obavy kupovat tvrdý alkohol. „Mám pořád velký strach, takže tvrdý alkohol jsme přestali úplně nakupovat. Nechceme také skončit v nemocnici. Naštěstí máme doma svou slivovici, kterou jsme si nechali loni vypálit. Ta je samozřejmě nezávadná. Ještě před vypuknutím kauzy jsem měla koupené tři litry rumu, se kterými jsem s předstihem počítala kvůli pečení cukroví na Vánoce. Protože jsem je nekupovala v obchodě, mám obavu, aby rum nebyl smíchán se smrtelně jedovatým metylalkoholem. Buď si jej nechám otestovat, nebo ho raději vyliji," uvažovala včera po poledni sedmapadesátiletá Milada Matulová z Fryčovic. Další oslovený muž raději přešel na jiné druhý alkoholu. „Po té kauze jsem taky dostal strach, takže jsem s tvrdým úplně přestal. Prakticky piji jen pivo a víno. Z obavy o svůj život u toho raději zůstanu," svěřil se padesátiletý muž, který nechtěl být jmenován.

Tisková mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková uvedla, že v souvislosti s metylalkoholovou kauzou policie prověřuje další okolnosti. „Zatím jsme provedli sedmasedmdesát domovních prohlídek či prohlídek jiných prostor. Stoupá množství zajištěných věcí důležitých pro trestní řízení, expertiz, výslechů i mnoha dalších úkonů," dodala krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Výsledkem vyšetřování je i obvinění dalšího člověka. Zatím posledního muže kriminalisté obvinili ve středu v Ostravě. Na severu Moravy a ve Slezsku je obviněno už 26 lidí. Na následky otravy v kraji zemřelo 17 lidí, desítky dalších skončily v nemocnicích.