„Krásně se to poslouchá. Chtěla jsem hlavně zabojovat na čtvrtce o ten rekord mistrovství, zaběhnout pod 52, což se podařilo,“ usmívala se Vondrová, která ovládla čtyřstovku v čase 51,82. 

Vylepšila tak o 17 setin zápis Heleny Fuchsové z roku 2001. „Ten titul na dvoukilo už byl bonus,“ dodala spokojená Vondrová.

Výstavní disciplínou byla také čtvrtka mužů. Roli favorita potvrdil Pavel Maslák, který si dosprintoval pro svůj druhý halový titul v letošním nejlepším evropském výkonu 46,12. „Jsem spokojený jak s titulem, tak i s časem. Věřil jsem ale, že to zaběhnu pod 46,“ vykládal bezprostředně po závodě Maslák.  

Halové mistrovství ČR mužů a žen v atletice, 23. února 2020 v Ostravě. 400 metrů muži Pavel Maslák (TJ Dukla Praha).Zdroj: Deník / Vladimír Pryček

Koulařský kruh měl neohroženého vládce. Tomáš Staněk by s přehledem zvítězil každým ze svých čtyř měřených pokusů. Nejdále poslal své náčiní v druhé sérii, na značku 21.18 metru. K tomu ještě přidal další dva kvalitní zápisy 20.98 a 20.83. Pro Staňka se jedná o čtvrtý halový titul, v této statistice dorovnal Miroslava Mence.

Podívejte se na další galerii z mistrovství 

V dobrém světle se představil v běhu na 60 metrů sprinter Zdeněk Stromšík. Trať prolétl za 6,64, čímž vyrovnal rekord šampionátu. Již poosmé se stal halovým mistrem republiky tyčkař Jan Kudlička, a to díky vítězství za 554 centimetrů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.