První víkendový den navzdory chladné předpovědi přinesl teploty, které se místy blížily až ke dvaceti stupňům Celsia. Lidé jen v lehčím oblečení vyrazili na kola, procházky a výlety. Mnozí se vydali do ostravské zoologické zahrady. „Chvilku jsme váhali, ale když po poledni přesáhla teplota šestnáct stupňů, občas zasvítilo sluníčko a po dešti ani památky, rozhodli jsme se pro zoologickou zahradu,“ uvedl Jiří Kratochvíl. Sobotní návštěvnost zoo byla více než slušná, poměrně velké zastoupení měli milovníci zvířat, kteří k nám přijeli z Polska.

Ilustrační foto.
Přes zimní předpověď počasí mohli lidé na Ostravsku vyjít v krátkých rukávech

V sobotu večer a v noci však i do Moravskoslezského kraje dorazilo dříve avizované ochlazení s deštěm. Teploty prudce padaly, ráno se někde pohybovaly i kolem nuly, ve vyšších polohách sněžilo. Sníh se objevil například na Lysé hoře nebo Javorovém vrchu. Přes den se teploty nemají vyhoupnout přes deset stupňů.

Ani předpověď počasí na následující dny není nijak optimistická. V pondělí se očekávají maximální teploty do deseti stupňů, bude oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť, ve vyšších polohách i sněžení. V úterý by zpočátku mělo být skoro jasno až polojasno. „Odpoledne od severozápadu až oblačno a místy přeháňky, v polohách nad 900 metrů sněhové,“ uvedl Eduard Jarcovják z regionálního předpovědního pracoviště ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. 

Jak se žije rysům a dalším šelmám v Beskydech. Akce pro veřejnost v ostravské zoologické zahradě, 4. května 2019 v Ostravě. Na snímku Medvěd ušatý.
Setkání s medvědem? Utíkat nemá smysl. Sklopte oči a pomalu couvejte