Potkávala se zde soudobá a historická auta se závodními speciály, formulemi a monoposty. Celkem se do závodů přihlášilo téměř sto závodních aut a posádek.

Fanoušci motorismu si přišli na své, ale turisté z Vrbna a Karlovy Studánky museli dlouho přemýšlet, jak se přes uzavírky dostanou do Karlovic, kde zrovna probíhala na Kosárně velká akce Dny lidové architektury Moravskoslezského kraje 2023.

Ilustrační foto.
V Bruntále hořela v neděli výrobní hala. Škoda je za 900 tisíc korun

Objízdná trasa z Vrbna a Karlovy studánky do Karlovic vedla složitě přes Heřmanovice a Holčovice. Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu Vrbenský vrch pořádá Automotoklub Vrbno v AČR. „Letos jsme vyzkoušeli některé technické novinky pro urychlení průběhu závodu, které ho zatraktivní pro jezdce i diváky. Jednalo se o organizaci depa do sektorů a rychlejší řešení úklidu havárií a technických závad vozidel,“ uvedl za organizátory Vrbenského vrchu Martin Pleva.

Pohled na centrum Ostravy z výšky.
Vstup jen na vlastní nebezpečí. Toto je 5 míst v Ostravě, kam ani místní nechodí

Díváci mohli fandit například Davidovi Komárkovi s McLaren F1 EVO 2019, Markovi Rybníčkovi s KTM GTX-Bow, Kristýně Fillové s Mitsubishi Lancer Evo IX nebo Petru Žáčkovi s Audi Sport Quattro S1. Za domácí a pořádající automotoklub vyjel na trať právě Martin Pleva se Škodou 100-1400 a Michal Kašák s Opel Astra GSI. Bruntálu reprezentoval Vojtěch Macek se Škodou 110R-1500, Miloslav Šustr se Škodou Favorit a Petr György s formulí Gloria.

Jubilejní desátý ročník Vrbenského vrchu doplní kulturní část u hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem v sobotu 15. července. Kapela Lucie revival a kapela v Česku Legendy se vrací.