Prázdné ulice, zavřené restaurace, zrušené kulturní akce, sportovní zápasy… A nová povinnost – nošení roušek! Na to a mnoho dalšího lidé hned tak nezapomenou. Stejně jako ostravští fotoreportéři, kteří denně vyráželi do ulic, aby zachytili „všední“ okamžiky těchto „nevšedních“ dní svým objektivem.

A právě tyto záběry se nyní přední profesionálové z našeho regionu rozhodli dát dohromady a podělit se o ně s veřejností.

TOP DESÍTKA A JEJICH TOP PĚTKA

Dá se říci ostravská top desítka fotoreportérů, kteří patří k těm nejlepším v zemi - a mezi kterými jsou i čtyři spolupracovníci Deníku! -, zveřejnila na webu www.ostravapressphoto.cz pět svých snímků, zachycujích zcela atypický život v Ostravě a okolí v uplynulých týdnech. Celkem si tak můžete on-line prohlédnout 50 unikátních fotografií!

„S kolegy fotografy se takřka denně setkáváme u důležitých událostí v regionu. A stejně tak tomu bylo i v čase vyhlášení nouzového stavu v Česku. Všem nám bylo jasné, že koronavirus je téma velice silné a zásadní nejen pro českou společnost, ale pro celý svět,“ popisuje myšlenku projektu fotograf Deníku Lukáš Kaboň.

VÝJIMEČNÁ DOBA I OKAMŽIKY

Ostrava Press Photo je název on-line výstavy, která prezentuje snímky 10 regionálních fotoreportérů, kteří patří k těm nejlepším v zemi. Každý autor vybral pět fotografií na téma Pandemie koronaviru v kraji. Dohromady tedy můžete shlédnout 50 originálních snímků.

„Tato naprosto výjimečná doba přinesla, a jistě ještě bude přinášet situace, na které se dá jen těžko připravit. Je těžká také pro novináře a fotografy, kteří chtějí své čtenáře informovat co nejlépe a co nejrychleji. Zejména práce reportážního fotografa je náročná, neboť musí mít neustále přehled o aktuálním dění, být okamžitě připraven reagovat, aby mohl být v centru dění a pracovat. Tak tomu bylo, i když většina lidí musela z důvodu bezpečnostních opatření zůstat doma,“ vysvětluje další ze zapojených fotografů a rovněž spolupracovník Deníku Vladimír Pryček.

Díky pandemii vznikly úžasné fotografie, na jejichž ukázku se můžete podívat v přiložené fotogalerii.
Autory snímků jsou Adolf Horsinka (MF DNES), Lukáš Kaboň (Deník), Pavel Netolička (freelancer), Jaroslav Ožana (ČTK), Vladimír Pryček (freelancer), Alexandr Satinský (MF DNES), Lukáš Ston (freelancer), Martin Straka (freelancer), Petr Sznapka (ČTK) a Jiří Zerzoň (freelancer).

PODÍVEJTE SE TAKÉ:

Stav nouze v Ostravě a uzavřená Stodolní

Nákupy seniorů

Dekontaminace domova pro seniory Iris

Velikonoční víkend v Ostravě

Slezská Ostrava v čase koronaviru

Dubina v čase koronaviru

Vítkovice v čase koronaviru

Poruba v čase koronaviru

#galerie|4000869#

Centrum Ostravy v čase koronaviru

První dubnový víkend v Ostravě

"Roušková" svatba v Ostravě

Relax v centru Ostravy

Kontroly kvůli koronaviru na přechodu v Polsku

Jak se testuje koronavirus?