Ostravští meteorologové počítali s bouřkami během pondělního odpoledne. „Během odpoledne postupně místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i intenzivní. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí a bude se měnit na severní až severovýchodní," uváděli na svých internetových stránkách.

Jak se ukázalo, místy se neobjevily ani přeháňky ani bouřky. Neustávaly ani srážky a neubývala oblačnost. 

Na obranu moravskoslezských meteorologů je však nutné uvést, že stejná rosnička radila také jejich kolegům na polské straně hranice. Ti pro jejich část Slezského vojvodství, tedy v přímém sousedství českého území od Sudic na Opavsku, přes Karvinsko, Třinecko po Jablunkovsko, varovali před vysokými teplotami a současně pro pondělní odpoledne, konkrétně od 14 do 19 hodin, předpovídali silné bouřky se srážkami až 25 mm a možností krupobití s větru do rychlosti 75 km/h. Pravděpodobnost své předpovědi si cenili na 70 procent. 

Ani na polské straně Slezska však v pondělí z oblohy nespadla ani kapka. 

Státem placená věštírna

Po pondělní nenaplněné předpovědi mohou obyvatelé Moravskoslezského kraje doufat, že z jejich daní placeným meteorologům vyjde alespoň ta úterní. V průběhu pondělí ji mírně upravili o jeden teplotní stupeň nahoru. 

V úterý nemá pršet a nehrozí ani bouřky

Noc na úterý by podle meteorologů měla být klidná, stejně jako celý den až do večera. Upozornění platí jen pro vysoké teploty, které by v nížinách mohly dosahovat 35 a na horách až 30 stupňů. Bude skoro jasno až polojasno, v závěru dne v Jeseníkách až oblačno. Slabý proměnlivý, během dne mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s," tvrdí ostravský meteorolog Roman Volný. 

První kapky ve středu

První kapky deště by se podle nové předpovědi měly objevit až ve středu. "Zpočátku polojasno, postupně oblačno až zataženo a od západu na většině území přeháňky, místy i bouřky. Později odpoledne od západu ustávání srážek a v závěru i protrhávání oblačnosti," předvídá Volný. 

Jak se ukázalo ve středu brzy ráno, před noční větrnou smrští a bouřkou meteorologové ve své předpovědi nevarovali. Počítali až s deštěm v průběhu dne. 

Čtěte také: 

Rosničky předvídaly vydatný déšť, spadlo pár kapek
Místo avizovaného sněhu zasypal region prach
Přes předpověď byly sever Moravy a Slezsko pohromy ušetřeny