Příslušníci aktivních záloh netradičním způsobem poděkovali svým zaměstnavatelům v průběhu 3. ročníku střelecké soutěže ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

„Přijít za svým zaměstnavatelem a žádat o uvolnění na cvičení je pro některé kluky velmi složité. Často se jim dostává slov: Vyber si, jestli chceš pracovat, nebo si hrát na vojáka. Jsem rád, že i akcí, kterou jsme připravili, jsme mohli ukázat smysl být aktivní zálohou," vysvětlil Jaroslav Holík, velitel Pěší roty podplukovníka Josefa Otiska, v průběhu 3. ročníku střelecké soutěže O pohár ředitele Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Soutěž se uskutečnila ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá 29. října a už tradičně byla uspořádána ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, jednotou Ostrava 1. Soutěžící si změřili síly ve dvou disciplínách: ve střelbě ze samopalu na postupující nebo ustupující pěchotu a ve střelbě na pevné terče, kde rozhodovala přesnost.

Zaměstnavatelé aktivních záloh měli možnost se seznámit s hlavními úkoly jednotky a výcvikovým prostorem, kde se vojáci nejčastěji připravují na možné krizové situace.

„Za odvedenou práci v průběhu roku je třeba poděkovat nejen ,srdcařům' z jednotky aktivních záloh, ale také jejich zaměstnavatelům. Jsme si vědomi, že to pro zaměstnavatele není jednoduché, když jim naši vojáci aktivních záloh v průběhu roku chybí až 21 dnů na jejich civilních pracovištích. Netradičním způsobem jsme tak chtěli zaměstnavatelům ukázat, jakou významnou roli mají aktivní zálohy při obraně naší země i při přípravě na krizové situace v kraji," uvedl k cvičení vojenských záloh ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.