Začátkem září se zhruba stovka návštěvníků sešla na oblíbeném Zámeckém čaji o páté, který je přivítal po několikaleté pauze.

„Poprvé od dokončené obnovy je pustili i do jižních renesančně barokních sklepů, ve kterých je zachycen vývoj stavební proměny objektu od středověkého hradu k empírovému a historizujícímu zámku,“ říká kastelánka Eva Kolářová.

Zůstaly v nich navíc dochovány i doklady postupné modernizace objektu zejména během 19. a 20. století. Generální oprava novogotické hradební zdi z let 1830 - 1833 je stavebně z větší části už hotová a do prohlídkové sezony v příštím roce zbývá už dokončení uměleckých detailů.

V sobotu 3. listopadu vypukne na zámku od 15 do 22 hodin tradiční Zámecký Halloween aneb Noc duchů a strašidel, který bývá pokaždé beznadějně vyprodán. Na skupiny návštěvníků budou vždy co dvacet minut jukat nejrůznější a mnohdy přímo děsivé příšery, které v tento den zámecké prostory zaplní.

„Tato akce je pokaždé nejvíce navštěvovanou jednorázovou podívanou plnou zážitků a letos to bude zřejmě stejné. Návštěvníci bez předchozí rezervace proto velkou šanci k účasti nemají,“ varuje Eva Kolářová. Během celého prosince kromě pondělků a Štědrého dne se zámek rozloučí s návštěvníky i s letošním rokem rovněž tradičními Vánocemi na zámku.