Zájemci mohou být výjimečně přítomni zkouškám baletní novinky CONSEQUENCE (NÁSLEDKY)Juanja Arquése a pod vedením autora choreografie si její část společně zatančit se členy baletu NDM. První akce se uskuteční v sobotu 2. listopadu 2019 v baletním sále Divadla Jiřího Myrona, které bude pro zájemce otevřeno od 9.30 hodin.

„Připravili jsme nejprve prohlídku divadla. Poté seznámíme účastníky s novou baletní inscenací a poté si budou moci s Juanjo Arquésem popovídat. Na jevišti uvidí účastníci jako vůbec první diváci ukázky z jeho choreografie Následky, připravované pro premiéru 21. listopadu. Worskhop s možností zkusit si část choreografie se pak odehraje v baletním sále divadla od 11.15 hodin. Diskuse je pak v plánu od půl jedné,“ přiblížila harmonogram vedoucí lektorka Ateliéru při NDM Vladimíra Dvořáková.

Kapacita je omezena na 18 účastníků, je možné se zúčastnit jen některé z částí programu. Na akci je potřeba se přihlásit na atelier@vasedivadlo.cz.BAŠTÍME BALET!

Od 5. do 7. listopadu 2019 pak Ateliér při NDM zve veřejnost na interaktivní podvečerní zkoušky baletní choreografie ROSSINIHO KARTY Maura Bigonzettiho, podle níž je premiérová inscenace pojmenována.

„Na podvečerní interaktivní zkoušky této nové baletní inscenace zveme hlavně rodiny s dětmi, seniory a studenty škol. V omezeném počtu budou moci sledovat v Divadle Jiřího Myrona zkoušku choreografie Rossiniho karty a poté si její část přímo na jevišti vyzkoušet,“ pokračovala Vladimíra Dvořáková.

Akce mají opět omezenou kapacitu a jsou rozplánovány od 5. do 7. listopadu 2019 vždy od 16.30 do 18 hodin. Na některé dny ještě jsou volná místa. Přihlášky lze zaslat na adresu atelier@vasedivadlo.cz. „Přihlášeny jsou už například kluby seniorů z okolních měst či ostravské základní umělecké školy,“ uzavřela Vladimíra Dvořáková.