S výrobou vlastního fóliovníku se Pavlína Molíková pochlubila ve skupině Stavíme svépomocí - rady, tipy a triky na facebooku.

Podívejte se i na další tip na stavbu fóliovníku:

Zdroj: Youtube

„To jsou přesně příspěvky do této skupiny. Pak bude dávat smysl. A od ženy je to obzvláště super. Pěkná práce. Klobouk dolů,“ píše v diskuzi Pavel Nový. A chválou se v komentářích opravdu nešetří.

Učila se od chlapů

„Od mala jsem byla spíše ve společnosti chlapů a taky se hodně naučila. Od opravy aut, motorek, kopání a ježdění s bagry, řízení tatry, traktoru, truhlařinu, štuky i pájení. Jako žena musím vaši práci ocenit, protože když ve svém okolí vidím ženský a jejich větu od toho mám snad chlapa, tak se mi otvírá kudla v kapse. Klobouk dolů, jste šikovná a jsem ráda, že takové ženy jsou,“ komentuje příspěvek Andrea Vernerová.

Muškáty. Jsou prostě krásné. Ale víte, jak se o ně správně starat?
Chcete mít krásné muškáty? Dodejte jim správné hnojivo. Stačí vaše domácí zdroje

„Celý pařník je montovaný z UD a CD profilů na sádrokarton, se kterým jsem měla možnost se seznámit a naučit něčemu novému při rekonstrukci domu a stropů. Rekonstrukce domu mě naučila mnoho nového a práce se nebojím. Vyučila jsem se slaboproudým elektrikářem a opravářem domácích spotřebičů v Kostelci nad Orlicí,“ říká Pavlína Molíková.

Jejím kutilským vzorem je pro ni otec, který má svou dílnu, v níž paní Pavlína vždy najde vše potřebné.

Foliovník je 200 cm široký, 100 hluboký a 70 vysoký.Foliovník je 200 cm široký, 100 hluboký a 70 vysoký.Zdroj: Deník/Denis Drahoš

„Práce s profily je snadná a rychlá, takže u toho stačí trochu přemýšlet. K profilům jsem musela koupit pár trhacích nýtů, parotěsnou fólii,  2 x 30 cm piánového pantu. Celkové náklady byly opravdu nízké, vím to přesně, bylo to 389 korun,“ usmívá se Pavlína Molíková.

Vše dělala po večerech

Nic si dopředu nerozkreslovala a vše promýšlela, jak se říká, za pochodu. Bylo nutné vymyslet, co, kde a jak bude spojené, aby vše dohromady bylo funkční. Nejtěžší bylo vymyslet konstrukci, aby bylo pokud možno co nejméně odpadu a zbytků a aby byla jednoduchá i montáž. „Dělala jsem vše ve volných večerech místo koukání na televizi a sebralo to asi dvě hodiny času. V televizi se stejně není na co dívat, takže to byl užitečně využitý čas,“ konstatuje.


Nahrává se anketa ...

Z funkčního pohledu by dnes udělala jen dvě věci jinak. „Vrchní otevírací střechu bych nemontovala na piánový pant, ale na takový, který půjde vysadit jako u dveří. Tím by bylo možné v zimě vysadit střechu a uklidit ji od sněhu. Druhou věcí, kterou bych změnila, je rozměr pařníku. Nyní je dva metry široký, metr hluboký a sedmdesát centimetrů vysoký. Na hloubku by bylo ideální, aby měl zhruba sedmdesát centimetrů pro lepší přístupnost,“ říká.

Sloupky vjezdové brány.
Pozemek plný kamení využil šikula dokonale. Jeho plot teď nejde přehlédnout

„Není se čeho bát,“ povzbuzuje nejen ženy, ale všechny kutily: „Jediné, o co můžete přijít, je jen váš čas, nebo zbytečně nakoupený materiál. Ale když to nezkusíte vyrobit, nikdy nezjistíte jestli to zvládnete,“ dodává ke svému projektu Pavlína Molíková.