Z dlouhého výčtu přepadení je zřejmé, že loupeživých pachatelů se po městě pohybuje více. Policie ještě neodhalila lupiče, který na konci ledna přepadl sázkovou kancelář v Podloubí na Hlavní třídě a už má za úkol hledat pachatele dalších přepadení. 

O loupeži Deník informoval v článku: Lupič přepadl sázkovou kancelář v Havířově

Například minulý týden ve čtvrtek kdosi neznámý přepadl chodce v ulici 17. listopadu. O několik minut jiný pachatel přepadl chodce v Jarošově ulici. 

O den později bylo hlášeno přepadení v Lašské ulici s tím, že pachatel měl utíkat do lesoparku Stromovka. Podle popisu se jednalo o muže vysokého zhruba175 centimetrů, starého kolem 25 let, který byl oblečen v tmavých kalhotách, černé bundě a měl tmavší delší vlasy. Při přepadení hrozil černou střelnou zbraní.

 

"Na Lašské ulici vešel neznámý pachatel do místní pultové prodejny a dožadoval se vydání peněz. Přitom prodavačce mířil na hlavu pistolí s délkou hlavně asi 15 cm. Žena z obavy o svůj život pachateli vydala 1 500 Kč. Ještě před svým odchodem strhl z ženina krku několik kusů řetízků ze žlutého kovu a utekl. Škoda na špercích byla vyčíslena na 23 200 Kč. Ke zranění osob nedošlo. Kriminalisté mají k dispozici záběry z venkovní průmyslové kamery, kde jsou zachyceni dva mladíci. Podle výsledků průběžného vyšetřování je pravděpodobné, že pachatel s pistolí, měl venku před prodejnou komplice," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ve stejný den, tedy v pátek 24. února, byl přepaden i jednatřicetiletý muž v ulici Kpt. Jasioka. Lupič na něj zaútočil patnáct minut po 22. hodině.

Poblíž jednoho z domů k muži přistoupil neznámý pachatel a řekl: „Dej mi prachy a peněženku.“ Ohrožoval ho přitom rukou zaťatou v pěst. V dalším momentu útočník muže udeřil pěstí pod oko do oblasti levé lícní kosti. Napadený upadl na zem a tam dostal i kopance do hlavy. Agresor byl vyrušen příchodem dvou neznámých žen a z místa utekl. Napadenému muži nic neodcizil, nicméně napadením mu způsobil zranění s dobou léčení do šesti týdnů,“ popsala mluvčí Viačková.

Podle získaného popisu se mělo jednat o muže, Roma ve věku 20 až 23 let, vysokého170 cm, s krátce střiženými vlasy, který byl hladce oholen. Na sobě měl bundu modré barvy.

Policie žádá svědky, kteří by mohli podat informace k tomuto případu, stejně jako k ostatním přepadením, aby tak učinili na kterékoli služebně nebo prostřednictvím linky 158.