Strážník si o půl osmé na monitoru kamerového systému všiml dvojice mužů, která vlivem opilosti sotva držela balanc. Notně vrávoravým krokem muži došli na parkoviště u provozovny Blesk, kde nastoupili do starší škodovky.

V té chvíli už byla o hrozícím nebezpečí informována autohlídka městské policie. Strážníci a policisté právě zahájili každodenní dozor na přechodech pro chodce, aby chránili děti při cestě do školy. Opilý řidič dokonce zamířil právě k blízké škole M. Pujmanové. 

„Strážník, který sledoval dění na ulici přes kameru, navedl autohlídku k místu v ulici Mládí, kde se právě automobil s podezřelým řidičem nacházel. Díky rychlému zásahu nestačil řidič ujet více než jen několik metrů. Po zastavení byl podroben dechové zkoušce a případ si převzala republiková policie,“ informoval šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

„Osmatřicetiletý muž nikdy neabsolvoval autoškolu a za volant tak usedl bez patřičného oprávnění. Při první zkoušce nadýchal 3,46 promile. Opakovaná zkouška po několika minutách ukázala 3,26. Muž je podezřelý z trestného činu řízení pod vlivem návykových látek,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.