Snad každý druhý trestní případ, který projednávají soudy na Karvinsku, souvisí s drogami. Buď přímo s jejich výrobou nebo distribucí, nebo to jsou případy krádeží, vloupání nebo loupeží, kterými si narkomani opatřují na drogy peníze.

Velmi často stojí za ohrádkou před soudcem v pozici obžalovaných mladí lidé. Brzy tam budou stát i dva mladíci z Havířova, jejichž případy policisté právě uzavřeli. Oba se zapletli do obchodu s pervitinem.

Prvním z nich je nezaměstnaný 19letý mladík. „Kriminalisté po několikaměsíční náročné práci v polovině prosince zatkli na křižovatce Dlouhé třídy a ulice Mladé gardy podezřelého muže. Během výslechů se mladík, který je sám uživatelem pervitinu a marihuany, doznal. Od poloviny roku 2010 do prosince 2011 poskytl ve stovkách případů dalším osobám pervitin. Jen jednomu z řady svědků prodal přesně nezjištěné množství drogy, nejméně však za 70 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Druhým perníkářem je 22letý Havířovan. Toho policie viní, že minimálně padesáti osobám opatřil nebo poskytl nejméně200 gramůpervitinu.

„S drogou obchodoval od začátku roku 2010 do svého zatčení na konci prosince 2011. Částka, která byla zatím vyčíslena, je minimálně 200 tisíc korun. Obviněný je v současné době navíc v podmíněném trestu za spáchání loupeže,“ uvedla Viačková.

Oba muži byli obviněni ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.