Rozmíška dvojice se odehrála v úterý večer v chatrči, kterou dlouhé roky obývají bezdomovci. Zhruba o půl deváté večer se hádka zvrhla ve rvačku. Jeden z aktérů pak použil nůž.

Zraněný šestapadesátiletý muž se po útoku odebral pryč. Se svou partnerkou ušli několik stovek metrů. Od ulice U Křížů však došli jen k lesu za Merkurem. Pak ho přemohla slabost a svalil se do příkopu. Žena dokázala těsně před 21. hodinou přivolat městskou policii.

Strážníci zraněnému okamžitě poskytli první pomoc a přivolali záchranku. Další hlídky se snažily najít útočníka. Po krátké době se jim ho podařilo zastihnout právě v bezdomoveckém příbytku.

„Ano, my jsme se rvali. Je to tak,“ opakoval zadržený muž, kterého strážníci pro jistotu spoutali.

Zranění pobodaného muže naštěstí nebyla příliš vážná. „Jednalo se o tři bodnořezné ranky, které se při prvotním vyšetření nezdály být příliš hluboké a neměly by způsobit další komplikace. Dvě byly v oblasti hrudníku zepředu u srdce a jedna zezadu poblíž u páteře,“ řekl bezprostředně po převozu do nemocnice lékař havířovské záchranné služby Oldřich Motyka.

Okolnosti celého incidentu nyní vyšetřuje republikové policie. "Podezřelým je sedmačtyřicetiletý muž. Ten byl zadržen a převezen k vystřízlivění. Na vyšetřování případu se stále pracuje," potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.