Loupež se odehrála před jedenáctou hodinou ve dvorové části. Pachatel vytrhl pětašedesátileté ženě nákupní tašky a utíkal směrem ke Kulturnímu domu Petra Bezruče. Cestou nákup prohledal a vše nepotřebné odhodil.

Žena muže popsala tak, že byl asi 180 centimetrůvysoký a starý mezi 25 a 30 roky. Oblečen byl v bílých sportovních botách, bílých kalhotách, bílé mikině a na hlavě měl bílou kšiltovku. Žena si všimla, že měl nápadně bledou kůži a v obličeji měl vyrážky.

K dopadení pachatele mohou pomoci svědci, kteří si podezřelého všimli. Informace o jeho pohybu přijme každý policista nebo linka 158.

Loupilo se také v Karviné

O tom, že loupežná přepadení jsou na Karvinsku na denní pořádku, svědčí i případ, který se stal po 13. hodině v centru Karviné. Na Fryštátské ulici přepadli dva mladí pachatelé ženu, které vytrhli kabelku. V té měla žena své osobní doklady a peníze. Přepadená si všimla, že mladý Rom a mladá Romka byli v tmavém oblečení.

I k objasnění tohoto případu mohou přispět svědci, kteří by měli informace pro policii.

Přihlásí se svědkyně?

Policisté z Havířova se rovněž obracejí na dvě ženy, které byly svědky loupežného přepadení v Prostřední Suché dne 24. února. Přepadení se odehrálo v lokalitě ulice Kpt. Jasioka. Ženy vyrušily pachatele, který na ulici napadl jiného muže. Policisté násilníka dopadli, v objasnění události by jim však pomohly výpovědi svědkyň. Přihlásit se mohou telefonicky nebo osobně na policejní služebně.