Jedenáctiletá dívka se ve středu kolem osmé hodiny vrátila domů, kde rodičům řekla, že ji cestou do školy obtěžoval cizí muž. S rodiči bydlí v sociální ubytovně Merkur v městské části Podlesí. V blízkém lesoparku, poblíž Dlouhé třídy, ji měl muž chytit za ruku a zatáhnout do lesa. Když chtěla křičet, ucpal jí ústa rukou v rukavici.

Dívce se pak podařilo utéct domů a rodiče přivolali městskou policii. Vzhledem k silnému rozrušení dítěte nechali strážníci na místo přivolat sanitku s psychologem. Zdravotníci děvčeti ošetřili drobné ranky na zápěstích a v obličeji, které si způsobila, když se snažila násilníkovi vysmeknout.

 „Otec dívky telefonoval na náš komisariát, kde uvedl, že jeho dcera byla napadena neznámým muže, když šla do školy po chodníku podél lesa. Strážníci na místě situaci ověřili, vyšetřování předali republikové policii a několik hlídek se v okolí snažilo podezřelého najít. Nikoho, kdo by odpovídal popisu, však nezastihli,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Podle popisu, jaký uvedla školačka, měl být podezřelý muž štíhlé postavy, vysoké do170 cm. Oblečen byl v šedé bundě a červených kalhotách s pruhy. Obličej mu měla krýt kukla.

Vyšetřování převzala republiková policie. Kriminalisté zjišťují, zda popis podezřelého muže neodpovídá některému ze známých kriminálníků.

„Případ je vyšetřován s podezřením na spáchání trestného činu omezování osobní svobody. S dítětem pracuje policistka, která je na podobné výslechy speciálně školena,“ potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Odhalení podezřelého by mohli pomoci i lidé, kteří si ve středu ráno všimli muže v popsaném oblečení a který se pohyboval v uvedené lokalitě. Informace mohou sdělit kterémukoli policistovi nebo na linku 158.

„Z výpovědi napadené dívky vyplynulo, že v době mezi půl osmou a osmou hodinou se poblíž lesoparku v zadní části hotelového komplexu Merkur pohybovali pejskaři. Žádáme je proto, aby se nám přihlásili,“ doplnila Viačková.