Podle informací Deníku měl devětatřicetiletý muž utrpět střelné zranění hlavy. Nejednalo se však o zranění způsobené střelnou zbraní ale kuší. Co přesně se v místě odehrálo, zatím nebylo upřesněno. Situaci prověřuje policie.

Podle informací z místa se měli dva pachatelé vloupat do místního objektu servisu, přičemž byli přistiženi majitelem. Právě on měl na podezřelé vystřelit z kuše a jednoho zasáhnout do hlavy. Policie zjišťuje, zda-li šlo o obranu nebo muž použil netradiční zbraň neoprávněně. 

"Krátce před 13. hodinou jsme byli informováni o vážně zraněném muži. Na místo vyjeli policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování. Další informace k případu zatím není možné podávat," řekla na dotaz Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Záchranáři muži poskytli první pomoc a naložili na palubu vrtulníku i se střelou v hlavě, který ho dopravil do ostravské fakultní nemocnice, kde byl jeho transport předem ohlášen. V době převozu byl pacient v bezvědomí.

„Pacienta s vážným poraněním hlavy jsme přijali na naší neurochirurgické klinice, kde je podrobován důležitým vyšetřením a zákrokům," potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě Tomáš Oborný.

V pátek ráno neměli lékaři k dispozici dobré zprávy. Šíp zřejmě zasáhl mozek tak nešťastně, že neurochirurgové nemají žádnou jistotu, zda se jim pacienta podaří udržet při životě. "Pacient podstoupil zákrok, který ale nemůžeme blíže upřesnit. Aktuální zdravotní stav je kritický," řekl mluvčí Oborný.