K těžkému úrazu přišel ve čtvrtek 26. dubna v Chotěbuzi na Karvinsku. Podle dostupných informací se společně s dalšími dvěma muži pokoušel vloupat do objektu, který střežil jeho majitel. Právě kvůli ochraně majetku před opakovanými útoky zlodějů si majitel pořídil kuši.

Když odpoledne u svého objektu viděl tři podezřelé, po jednom vystřelil a zasáhl ho do hlavy. Šíp se mu zabodl za levé ucho. I s trčícím šípem byl zraněný muž v bezvědomí naložen na palubu vrtulníku a přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jeho stav byl od samého počátku hodnocen jako kritický.

„Zdravotní stav tohoto pacienta byl po celou dobu kritický. Ve čtvrtek následkům zranění podlehl," potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.
Policie bezprostředně po oznámení incidentu v Chotěbuzi zjišťovala, za jakých okolností ke střelbě došlo. Vyšetřovatel nakonec uznal, že střelec nebyl přímo v ohrožení života a zdraví. Proto střelbu z kuše nehodnotil jako nutnou a vyváženou obranu. Devětatřicetiletý muž byl proto obviněn z těžkého ublížení na zdraví. 

"Vyšetřování ještě není ukončeno a stále pokračuje. Podezřelý je vyšetřován na svobodě a při vyšetřování spolupracuje," řekla v pátek policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Čtěte také:
Kauza muže střeleného kuší je ožehavým tématem. Střelec je v cele
Muž střelil zloděje kuší do hlavy. Jeho stav je kritický
Muž, který v Havířově postřelil bezdomovce, se bránil