Na muže, který zjevně v silné opilosti sedí v automobilu poblíž Muzea životické tragédie, upozornili strážníky lidé v sobotu před polednem. „Lidé telefonovali na náš dispečink s tím, že muž je opilý a zřejmě bude chtít s autem odjet. Na místo vyjely dvě autohlídky a také se tam vydal strážník z mobilní služebny, která je v této době umístěna u životické požární zbrojnice. U strážníka po chvíli přistavilo auto, jehož posádka na opilého řidiče také upozornila. V té době se už podnapilý řidič s vozidlem rozjel a vjel do slepé Olšové ulice. Tam, když viděl, že za ním přijela naše autohlídka, pokusil se ujet a když to nešlo, tak chtěl utíkat. Naši strážníci mu v tom ale zabránili," popsal zástupce ředitele havířovské městské policie Daneš Skulina.

Strážníci museli čtyřiačtyřicetiletého muže zpacifikovat pouty. Na místě nebyl schopen podstoupit dechovou zkoušku. Po převozu na záchytku však nadýchal přes 3 promile. Případ si převzala republiková policie s tím, že spáchal trestný čin.

Ke třem promile alkoholu neměl daleko ani řidič, kterého strážníci zadrželi o několik hodin později na Šumbarku. Hodinu po nedělní půlnoci lidé upozornili na řidiče, kterému po drobné kolizi z auta upadla registrační značka.

„Na základě žádosti republikové policie, která přijala oznámení od občana, vyjeli strážníci do Učňovské ulice. Ve směru ke školní ulici si všimli pomalu jedoucího automobilu Škoda Roomster. Při kontrole osmapadesátiletého řidiče bylo dechovou zkouškou zjištěno 2,66 promile alkoholu. Také tento případ si převzala k dalšímu vyšetřování republiková policie," doplnil Skulina.