Loupež se měla odehrát v ulici Mládí, do které je to z místní romské čtvrti jen co by kamenem dohodil. Přepadený také policistům popsal, že všichni útočníci byli tmavé pleti.

„Incident se stal hodinu a půl po sobotní půlnoci. Přepadený muž cestou domů potkal dva muže. Oni na jeho úrovni zastavili a žádali cigaretu. Muž každému z nich nabídl cigaretu a pokračoval v chůzi. Oba neznámí se však vydali zase za ním. Muž najednou ucítil zezadu ránu do tváře a zjistili, že pachatelů je asi šest. Na zemi mu neznámí prohledávali kapsy a ukradli mu peníze a mobilní telefon. Ještě, než z místa utekli, strhli oběti z krku zlatý řetízek v hodnotě 19 tisíc korun," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Přepadený si pamatuje především dva muže, kteří ho oslovili před útokem. Oba byli ve věku do 25 let, vysocí zhruba 170 centimetrů a štíhlé postavy. Jeden měl na sobě teplákovou soupravu tmavší barvy. Tito dva muži i jejich komplicové byli snědé pleti.

„Obracíme se na veřejnost, zda si někdo v sobotu mezi 1:25 a 2:00 hodin všiml podezřelých nebo přímo přepadení, aby ihned kontaktoval kriminální službu, nebo zatelefonoval na tel. 974 744 338 nebo 974 744 339," dodala mluvčí Viačková.

Čtěte také: 
K dopadení lupičů stačila policistům jen chvíle
Zástupci Romů kritizují média za protiromskou kampaň