První loupežné přepadení se odehrálo 9. března v sázkové kanceláři Chance na Dlouhé třídě v městské části Podlesí. Druhé 29. dubna v sázkové kanceláři stejné firmy na Hlavní třídě v tzv. Podloubí. 

V obou případech pachatel na pracovnici namířil střelnou zbraň a žádal peníze. Poprvé si přišel na 9,5 tisíce korun, ve druhém případě na 23 tisíc.

„Pachatele loupežných přepadení už známe. Na objasnění se významně podíleli policisté Obvodního oddělení Havířov-Šumbark ve spolupráci s kriminalisty Služby kriminální policie a vyšetřování Havířov. Ve čtvrtek komisař zahájil trestní stíhání proti 26letému muži a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny muži hrozí až desetileté vězení. Pachatel se k přepadení doznal a s policisty spolupracuje. Při přepadeních používal plynovou pistoli," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Pachatel se k činům plně doznal, s policisty spolupracuje a slíbil, že už žádnou loupež nespáchá. Proto byl vyšetřován na svobodě.

Jak se však ukázalo, muž má na svědomí více přepadení a o víkendu byl přece jen vzat do vazby.

"Po několikahodinové pečlivé a systematické práci, kriminalisté zjistili, že zadržený pachatel má na svědomí více přepadení. Nové indicie vzešly z analýz svědeckých výpovědí a důkazního materiálu. Nakonec se pachatel přiznal ke spáchání dalších dvou přepadení sázkových kanceláří. Obě přepadení spáchal v lednu letošního roku. Na začátku měsíce na náměstí T.G.Masaryka v Havířově-Šumbarku donutil obsluhu k vydání 15 500 korun. I v tomto případě jeho nástrojem manipulace ženy byla střelná zbraň. K dalšímu přepadení došlo 20. ledna na Hlavní třídě v Havířově-Městě. Maskovaný donutil obsluhu k vydání 31 tisíc korun. K přepadení pachatel také použil krátkou střelnou zbraň," doplnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zbraň zkoumají experti

"V novém světle vývoje událostí nastaly i změny v postupu trestním řízením. Policejní komisař rozšířil trestní stíhání proti 26letému muži o další dva skutky a obvinil ho ze spáchání dílčích útoků pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupeže. Komisař navrhl státnímu zástupci, aby trestní stíhání proti pachateli bylo vedeno vazebně. Soudce návrhu vyhověl a obviněný mladý muž je ve vazební věznici. Plynová zbraň byla odeslána k balistickému zkoumání a bude prověřována," mluvčí.

O přepadeních Deník informoval v článcích:
VIDEO: V Havířově policisté hledají ozbrojeného lupiče
Lupič přepadl sázkovou kancelář v na Hlavní třídě Havířově
Lupič přepadl havířovskou sázkovou kancelář na Dlouhé třídě