Stíhání podezřelého začalo v neděli večer v Karviné. „Policejní hlídka dala o půl desáté večer při silniční kontrole poblíž karvinského Teska znamení k zastavení blížícímu se osobnímu vozidlu. Jeho řidič přibrzdil, ale těsně před policistou zrychlil a prudce přejel z pravého do levého jízdního pruhu. Hlídka začala auto pronásledovat, přičemž dávala znamení řidiči k zastavení výstražným zvukovým a světelným zařízením. Řidič ovšem nereagoval a ujížděl," popsal policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Opilý řidič havaroval do příkopu. Mercedes 200E ujížděl z Karviné po výpadovce na Český Těšín, řidič však brzy odbočil na Stonavu. Po chvíli udělal chybu a havaroval.

„V ulici U Potoka najel pravým kolem do kaluže, dostal smyk a sjel do příkopu, kde se převrátil na bok a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Protože nebyl připoután, poranil si při nárazu hlavu. Utrpěl oděrky na čele a zlomil si nos. Dechová zkouška ukázala při prvním pokusu 1,69 promile alkoholu, při opakovaném po několika minutách se hladina zvýšila na 1,80. Stíhání je vedeno pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykových látek," dodal mluvčí Kus.