Netradiční zadržení pachatele se odehrálo v úterý 3. července. „Když policisté z Obvodního oddělení Těrlicko dostali těsně po poledni oznámení, že došlo k vloupání do chatky v Dolním Těrlicku a mají jet na jednu místní pláž, bylo jim divné, že se místo vloupání neshoduje s místem, kam mají přijet. Obě místa jsou totiž každé na jiném břehu přehrady. K rozuzlení došlo, když na pláži na lavičce uviděli sedět vyčerpaného a zcela odevzdaného muže, který měl na sobě mokrý oděv," informoval policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Jak se při vyšetřování objasnilo, čtyřiatřicetiletý muž se vloupal do chatky. Byl však vyrušen majitelem. Jako zkušený recidivista se dal na útěk. Skočil do přehrady a přeplaval na druhý břeh.

„Muž přeplaval asi 130 metrů, ale už neměl sílu dál utíkat plavčíkovi pláže, který jej hlídal do příjezdu strážců zákona. Ti zjistili, že muž je celostátně hledanou osobu. Na Karvinsku má do roku 2013 zákaz pobytu a navíc byl na něj vydán okresním soudem příkaz k zatčení," doplnil mluvčí Kus.