Prvního hříšníka chytili v pátek v noci v ulici Na Kopci v Karviné-Mizerově. Jednačtyřiceti­letému řidiči naměřili 1,41 promile. Za dvě hodiny zastavili dalšího v ulici Květná v Havířově. „U tohoto muže policisté naměřili dvojnásobnou hodnotu než jejich karvinští kolegové a to 2,81 promile alkoholu v dechu," uvedl mluvčí policie Miroslav Kolátek.

Podobně to vypadalo i zbytek víkendu. Celkem 2,24 promile policisté naměřili čtyřiačtyřice­tiletému řidiči v sobotu okolo osmé hodiny večer v Havířově na Hlavní třídě. V Havířově-Podlesí pro změnu jednadvacetiletý mladík nadýchal 1,07 promile. Opilce za volantem potkali muži zákona také v neděli. Jeden takový řídil auto s 1,53 promile v ulici Orlovské v Rychvaldu.

Přes jedno promile nadýchal také osmadvacetiletý řidič, který se v neděli ráno prořítil skrz centrum Havířova a při najíždění na velký kruhový objezd zapomněl odbočit. Když zjistil, že je příliš rychlý, prudce zabrzdil a čelně narazil do sloupu semaforu. Policisté už mu sdělili obvinění z trestného činu za řízení pod vlivem alkoholu.