Na prvního zloděje upozornili lidé, kterým se nezdála přítomnost dvojice romských spoluobčanů na střeše garáží v ulici U Pískovny. „Hlídka po příjezdu na místo zadržela jednoho muže. Ten se pokusil o útěk, který však strážníci zmařili a muže zajistili do příjezdu republikové policie. Bylo zjištěno, že se muž vloupal násilím přes střechu do dvou garáží," řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Společně se zadrženým pachatelem byla republikové policii předána také sekera a další věci, které k vloupání použil. Zloděj se musel při vloupání pořádně ohánět, protože zhruba o hodinu dříve strážníci garáže kontrolovali a nikoho podezřelého si tam nevšimli.

Druhého zloděje chytala noční směna. Chvíli před 21. hodinou upozornil městskou policii alarm na vloupání do budovy gymnázia ve Studentské ulici.

„Na místo byly vyslány autohlídky, první tam byla do tří minut. Když strážníci přijížděli ke gymnáziu, viděli podezřelého, který utíkal od budovy školy směrem do centra města. Zatímco jeden strážník hlídal objekt, další pronásledovali podezřelého. Ten se jim sice mezi domy ztratil ve tmě, ale po chvíli našli podezřelého podle popisu v provozovně Kovárna. Muž nebyl schopen prokázat svou totožnost, hlídka ho proto předvedla na policejní okrsek, kde byl ponechán k dalšímu vyšetřování," informoval Muras.

Jak se ukázalo, zloděj se do gymnázia vloupal oknem v zadní části. Po vyrušení alarmem si otevřel jiné okno v přední části, kterým vyskočil ven a utíkal před strážníky. Vzhledem k rychlému příjezdu autohlídky nestačil nic ukrást.

„Oba případy jsou zatím rozpracované. Prověřují se zjištěné okolnosti i zadržené osoby," sdělila v pondělí ráno policejní mluvčí Zlatuše Viačková.