Oznámení o vyhrocené situaci přijala městská policie o půl jedenácté. Strážníci z autohlídek, které byly do březové ulice vyslány, byli informováni, aby si dávali velký pozor, protože pachatel měl být ozbrojen.

„Ve chvíli, kdy strážníci obestupovali dům, vyšel z něj muž, který jim dobrovolně odevzdal svou zbraň. Po příjezdu republikové policie bylo vyšetřování předáno," řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Policie zatím případ vyšetřuje jako přestupek, ale není vyloučeno, že bude překvalifikován na trestný čin.

„V domě došlo ve večerních hodinách ke slovní rozepři mezi matkou a synem. Dvaapadesátiletá žena věděla, že jednatřicetiletý syn vlastní střelnou zbraň a proto v době, kdy se konflikt vyostřil a ona se začala bát, schovala se do sklepa domu, kde se uzamkla. Ke střelbě ani zranění některé z osob nedošlo. Policisté zjistili, že zbraní je plynová pistole, ke které nemusí mít držitel zbrojní průkaz. Nyní je případ řešen jako přestup proti občanskému soužití. V pokračujícím vyšetřování se však zjišťují okolnosti použití zbraně a zda nedošlo k jednání, které by se dalo kvalifikovat jako trestný čin," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.