Loupežné přepadení se odehrálo v neděli 23. prosince večer. Těsně po 20. hodině, když personál zavřel dveře za posledním zákazníkem a začal prodejnu uklízet, vnikli do zázemí dva maskovaní a ozbrojení lupiči.

Z půdního prostoru se dostali po laně do prostoru u kanceláře vedoucí prodejny. Ta tam právě přepočítávala tržbu vyzvednutou z pokladen. Oba lupiči byli vybaveni krátkými střelnými zbraněmi, byli maskovaní kuklami a pro peníze si přišli s dostatečně velkým vakem. Věděli, že tržba z víkendového předvánočního prodeje bude tučná, pravděpodobně však počítali s ještě vyšším lupem. Nakonec se museli smířit jen s částkou okolo 600 tisíc korun. 

Vedoucí prodejny zastrašili zbraněmi a přiměli ji, aby si stoupla ke stěně. Peníze si naložili do pytle a stejnou cestou, tedy po laně s uvázanými uzly, se otvorem ve stropě vyšplhali na střechu. Kriminálka zajistila několik stop a indicií. Stopa vede k člověku, který s lupiči přímo spolupracoval. Potvrdit to musí další vyšetřování a získané důkazy.

Policisté už vyslechli všechny zaměstnance, kteří byli v době přepadení v prodejně. Bohužel, pachatele viděla jen vedoucí, protože ostatní zaměstnanci byli mezi regály. O přepadení je vyděšená vedoucí informovala až ve chvíli, kdy lupiči z prodejny utíkali.

Kriminalisté však postupně obcházejí i další zaměstnance, brigádníky, zaměstnance dodavatelů i ochranky, která markety střeží. Získávají informace, od kterých si slibují, že je k pachatelům dovedou. Přesto mohou policii pomoci i svědci, kteří si všimli buď podezřelých osob, nebo vozidla.

„Kriminalisté zjistili, že pachatelé přijeli vozidlem, které zaparkovali na málo frekventované místní komunikaci v zalesněné části za marketem, u vodní nádrže. K objektu pak došli podél plotu pěšky. Není proto vyloučeno, že ve vozidle byla další osoba, která na ně čekala. Kriminalisté by uvítali jakékoli informace k pohybu osob kolem 20. hodiny v blízkosti či přímo u Penny Marketu v Závodní ulici v Petřvaldu. Občané si mohli všimnout i automobilu zaparkovaného v zalesněné části za marketem. Jakékoli informace přijmou kriminalisté krajského ředitelství na telefonním čísle 974 721 453 nebo lince 158," sdělila krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Informace o loupeži a vyšetřování zveřejnila policie také ve svém pořadu Na stopě.

Čtěte také:
Krajská kriminálka hledá lupiče, kteří přepadli Penny Market