Možnost uložení věcí do uzamykatelných skříněk je bezplatnou službou koupaliště. Provozovatelská městská Správa sportovních a rekreačních zařízení investovala do zabezpečení místnosti a do kamerového systému, který skříňky nepřetržitě natáčí. Přesto se našli zloději, kteří bez skrupulí vtrhli do šatny a několik zamčených dvířek doslova vytrhali.

„My jsme byli velmi vyděšeni způsobem, kdo a jakým způsobem krádež provedl. Jednalo se o romské děti. Na záznamu jde vidět, jak vešly dovnitř a začaly páčit dvířka a brát ze skříněk věci. Vše trvalo jen krátkou chvíli. Záznam jsme předali policii. Aby se situace neopakovala, připravujeme další způsob zabezpečení, aby se návštěvníci koupaliště cítili bezpečně a nikdo jim neukradl jejich věci," řekl ředitel SSRZ Václav Wicher.

Přestože podle prvotních informací měla policie pachatele už odhalit, zatím zjištěni nebyli. Policisté se proto obracejí na veřejnost, zda někdo osoby na videu a fotografiích pozná. 

"Havířovští policisté šetří krádeže věcí ze skříněk. V průběhu dvou dnů došlo na koupališti, v pánské šatně, k vloupání do šatních skříněk. Dne 20.6. kolem 18:00 hod. někdo vypáčil zámek skříňky a odcizil mobilní telefon a doklady k vozidlu. Následující den, 21.6., po 17:00 hod. někdo opět vypáčil jednu ze skříněk. Odcizil mobilní telefon a peněženku. V souvislosti s vyšetřováním obou případů žádáme veřejnost o spolupráci s identifikací skupinky mladíků. Informace o jejich totožnosti přijmou policisté Obvodního oddělení Havířov 1 na čísle 974 744 651," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Poznáte někoho na fotografii?Poznáte někoho na fotografii?