Před časem se zloději pokusili ukrást oplocení kolem fotbalového areálu v Prostřední Suché. Zaměstnanci naštěstí na připravené dílce přišli a zabezpečili je dříve, než je zloději stačili odnést.

Stejné štěstí však neměli u multifunkčního hřiště v Jedlové ulici na Šumbarku. Zloději tam přišli od lesa a ukradli 10 polí plotu, tedy oplocení v délce zhruba 30 metrů.

Zatím poslední krádež odhalili zaměstnanci SSRZ v úterý ráno, když přišli na fotbalové hřiště v Dolních Datyních. „V noci tam někdo nikým nepozorován násilně vnikl do skladu, ze kterého ukradl malotraktor k údržbě trávníku a elektrickou vrtačku," popsal ředitel SSRZ Václav Wicher s tím, že o jeden podobný traktor přišli vinou zlodějů už před časem.

„Před dvěma roky nám nějaký lapka odcizil takřka stejný traktor. Zabezpečit dokonale takto velké areály na území celého města je přitom téměř nemožné a hlídání po celých 24 hodin je nereálné," doplnil Wicher.

„Vyšetřujeme případ vloupání do objektu, odkud zloděj odcizil traktor a vrtačku v celkové hodnotě 110 tisíc korun. Dovnitř se dostal po vyštípnutí kusu plechové stěny skladu a přeštípnutí visacího zámku," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.