K události došlo v pátek večer na Jarošově ulici v městské části Šumbark. krátce po 20. hodině na místo přijeli jak republikoví, tak městští policisté. Zjistili, že otec i matka se ke svému ani ne ročnímu dítěti chovají skutečně nevhodně. Jak se ukázalo, oba byli pod vlivem pervitinu.

„Dítě bylo v doprovodu třicetileté matky odvezeno do nemocnice k vyšetření. Matku vyšetřil psychiatr. Bylo rovněž ověřeno, že je pozitivní na amfetamin a metamfetaminu. Situaci v rodině nyní policie prověřuje ve spolupráci s Odborem sociální péče a právní ochrany dětí havířovského magistrátu," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Na další problém si ještě téže noci zavařil pětačtyřicetiletý otec dítěte. Chvíli po druhé hodině ranní jej totiž za volantem Renaultu Clio zastavila policejní hlídka při silniční kontrole na Hřbitovní ulici. Test na drogy rovněž prokázal užití pervitinu.

„Řidič se podrobil pouze orientačnímu testu přímo na místě kontroly. Další vyšetření s odběrem odmítl. Nyní proto čelí stíhání za ohrožení bezpečnosti silničního provozu pod vlivem omamné látky," dodala mluvčí Viačková.
Sociální pracovníci současně rozhodují, zda dítě rodičům nechají, nebo jim ho odeberou a dají do péče některému z příbuzných nebo ústavní péče.