Dohlíželi na veřejný pořádek, dopravu a bezpečnost účastníků i návštěvníků už od pátečního odpoledne, kdy se konala prezentace v centru Havířova. Kolonu závodních strojů doprovodili z depa do města a zpátky.

„Vzhledem k většímu počtu návštěvníků z Polska byl s našimi policisty v terénu i polský kolega. V průběhu noci na sobotu policisté při kontrolách v Těrlicku uložili celkem 10 blokových pokut v celkové výši 3400 korun. Ve většině případů se jednalo o překročení povolené rychlosti," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jeden hříšník však přece jen z řady vybočil. Kolem půl druhé v noci kontrolovala hlídka 33letého řidiče vozidla Ford Tranzit. Lustrací policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a nikdy jím nebyl. Zkouška na přítomnost omamných látek vyšla pozitivně. Orientační test byl pozitivní na Amfetamin.

Během služby policisté také našli jednoho zatoulaného psa a doklady. Pejsek byl převezen do kotce u služebny, kde nepobyl dlouho, protože si ho brzy vyzvedl majitel. Doklady budou odeslány na příslušný magistrát.

„V neděli jsme přijali jedno oznámení o vloupání do vozidla. Na odstavné ploše v Dolním Těrlicku neznámý pachatel rozbil okno dveří vozidla Ford Galaxy. Uvnitř odcizil zabudované autorádio, několik kusů CD, navigaci a nářadí. Z vozidla nejenom odcizil různé věci, ale poškodil lak, čelní sklo a přední masku. Na odcizených věcech majitel vyčíslil škodu ve výši 22 600 korun a na poškození za dalších 50 tisíc," dodala Viačková.