Městský policista byl obžalován ztrestného činu porušování domovní svobody, když ho obyvatelka Havířova Alena Ježková nařkla ztoho, že jí vstoupil do bytu a skolil ji tam na zem.

Strážník ženu venku před domem vKlidné ulici řešil za porušení vyhlášky při venčení psů. Žena u sebe neměla občanský průkaz a tvrdila, že sní má jít kbytu, že mu občanku ukáže. Když chtěla dveře bytu zavřít, strážník tomu zabránil vložením nohy na práh.

Jedním zhlavních důkazů, které pomohly městského policistu osvobodit, byl zvukový záznam, který strážníci pořizují na diktafony při každém řešení. Ze záznamu byl jasně zřetelný ledový klid strážníka, kdy ženu několikrát vyzýval kprokázání totožnosti. Naopak právě pejskařka tropila hysterické scény a vyhrožovala strážníkovi postihem.

Okresní soud původně strážníka potrestal půlroční podmínkou a tříletým zákazem práce u policie. Opíral se především o důkazy pořízené přímo na místě činu. Jeden svědek tvrdil, že ze schodiště do sklepa viděl, jak strážník ženu napadá.

Krajský soud však uznal, že oba svědci jsou nedůvěryhodní. „Paní Ježková byla od samého počátku řešení ke strážníkovi arogantní a vyhrožovala, co ho to bude stát. Záměrně si také prodlužovala nemocenskou,“ stvrdil senát.

Zprošťující rozsudek nabyl okamžitou pravomoc. Státní zástupce si může podat pouze dovolání kvyšší instanci.

Více informací o případu přinese čtvrteční Havířovský deník.