Zajistili také větší množství této drogy, ze které by se dalo vyrobit asi šedesát tisíc dávek. Policisté odhadují, že zločinci provedli obchody za čtyřiadvacet milionů korun. Část kokainu našli ochránci zákona při domovních prohlídkách, další pak objevili vmrtvé schránce poblíž rybníka vOstravě-Bartovicích. Dealeři drogu po naředění distribuovali na Stodolní ulici vcentru Ostravy, vKarviné, Olomouci a také vPraze. Kokain převáželi ido Polska, kde jej prodávali.

Zatčení, ukterého asistovala zásahová jednotka, proběhlo před jedním zbarů na Kroupově ulici. Vrukou policie skončili šestadvacetiletý Čech a odevět let starší Albánec žijící unás. Detektivové provedli domovní prohlídky vbytě Albánce a také ve dvou ostravských klubech, a to na ulici Kroupově a Hilbertově.

Podle Břetislava Brejchy zNárodní protidrogové centrály bylo vjednom ze zábavních podniků– konkrétně vRed-House vOstravě-Muglinově, nalezeno jeden a čtvrt kilogramu kokainu. Dalších téměř 600gramů dealeři ukryli vmrtvé schránce ubartovického rybníka. „Obsah účinné látky činí dle expertízy provedené vKriminalistickém ústavu vPraze 70procent,“ uvedl Brejcha.

Ochránci zákona našli také 13,5kilogramu Lidokainu– látky používané kředění kokainu, misky na ředění kokainu, digitální váhu určenou kvážení kokainu, plastikové sáčky kdistribuci kokainu a také 21,6tisíceur.

Muži jsou obviněni činu ztrestného činu nedovolené výroba a držení omamných a psychotropních látek ajedů. „Vpřípadě prokázání trestné činnosti jim hrozí odnětí svobody vrozmezí dva roky až deset let,“ uvedl Brejcha.

Ktématu

Cena kokainové dávky se pohybuje mezi 1500a 2500korunami, což je výrazně méně než vminulých letech. Kokain byl označován za drogu bohatých. Do Evropy se dováží zJižní Ameriky. Kokain je stejně jako pervitin označován jako stimulační droga. Zahání únavu a zvyšuje aktivitu. Většinou se šňupe. Oblíbenost této drogy vČesku roste.