Právě ze zanedbání péče a ublížení na zdraví byl obviněn lékař Pavel Holub, který podle obžaloby špatně kontroloval stav pacientky, kterou pár hodin před jeho nástupem do služby operoval kolega.

Tehdy osmapadesátiletá žena se ocitla v nemocnici v Karviné–Ráji poté, co spolu s manželem vypili několik lahví tvrdého alkoholu a poté se oddávali sexuálním hrátkám. Při nich však muž nezjištěným předmětem ženě poškodil genitálie, přičemž ještě ztratila velké množství krve.

„Na základě znaleckých posudků ani pitevního nálezu se nepodařilo prokázat, že by lékař zanedbal své povinnosti, které vyplývají z jeho zaměstnání,“ zdůvodnila osvobozující rozsudek soudkyně Grażyna Pustówková.

Dodala, že z důkazního materiálu nelze určit ani osobu, která smrt ženy zavinila.

Lékař Pavel Holub si však myslí, že na vině je především sama poškozená. „Při příjmu v nemocnici měla v krvi asi tři promile alkoholu, a navíc pod vlivem léků, které dlouhodobě užívala. Tady je podle mne začátek toho tragického konce,“ řekl Holub, který se na místě vzdal svého práva na odvolání.

Odškodnění, které za smrt žádá rodina Šimonové, bude předmětem občansko–právního řízení. Státní zástupce, který navrhoval pro obžalovaného Holuba podmínku, si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.