Ke střelbě a následnému zranění muže z cizinecké policie došlo minulou středu v Bohumíně. Tamní jednotka cizinecké policie měla střeleckou přípravu. K nehodě došlo bezprostředně po jejím skončení.

„Policista čistil svou zbraň. Po vyčištění si ji připravil do služby, kterou měl ještě toho dne nastoupit. Počínal si tak neopatrně, že ze zbraně vyšel náhodný výstřel,“ řekla mluvčí cizinecké policie Daniela Vlčková.

Náboj z pistole se odrazil a jiného policistu trefil do nohy. Muž utrpěl poranění na prstu nohy. Hned poté jej kolegové převezli do nemocnice v Bohumíně. Nyní je muž v domácím léčení.

„Jeho zranění lékař klasifikoval jako lehké, bez následků,“ doplnila Vlčková.

Případ nyní šetří pracovníci Inspekce ministerstva vnitra jako náhodný výstřel. Výsledky šetření, ani případné postihy, dosud nejsou známé.

Případ je na Karvinsku ojedinělý. Republikoví policisté říkají, že si poslední léta u nich ve sboru na nic podobného nepamatují.
„Samozřejmě se může stát cokoli a také profesionál udělá chybu. U nás jsme ale naštěstí nic takového neřešili,“ říká policejní mluvčí Stanislav Sobol.