Nález mrtvoly oznámila žena v pondělí večer. „Na místo se dostavil spolu s policisty a kriminalisty také soudní lékař, který konstatoval podezření z násilné smrti. Policejní orgány šetřením ustanovily totožnost mrtvé ženy, kdy se jedná o čtyřiadvacetiletou ženu,“ informoval Jiří Klein ze správy severomoravské policie.

Podle informací Deníku pocházela mrtvá žena ze sousední Karviné.

„Okolnosti zjištěné při šetření a při ohledání místa činu dostatečně odůvodnily závěr, že čin mohl spáchat syn oznamovatelky. Proto byl po předchozím souhlasu státního zástupce policisty zadržen a policejním komisařem obviněn z vraždy. Podle soudního lékaře došlo k činu pravděpodobně už v sobotu. V současné době je prováděn výslech obviněného a soudní pitva zemřelé. Předmětem dalšího vyšetřování je stanovení motivu, vlastního průběhu jednání obviněného a jeho vztahu k oběti,“ doplnil informace vrchní komisař Klein s tím, že ve středu bude podán soudu návrh na vzetí obviněního do vazby.

Policie zjišťuje další informace, probíhají výslechy.

Mladík dívku pravděpodobně udeřil do hlavy, ta poté zemřela. Proč mezi dvojicí došlo k násilí a jaký byl vlastně jejich osobní vztah a nakolik se znali, zatím není známo.

Nic bližšího dnes neřekl ani otec zabité dívky, kterého naše redakce kontaktovala. „Opravdu o tom nic nevím, snad budu vědět více, až přijedu z policie v Ostravě, která případ šetří,“ řekl muž, který tak sám nevěděl, zda šlo o kamaráda dívky, nebo se mladý pár poznal náhodně krátce před činem.

O rodině vraždícího mladíka rovněž mnohé neví ani jejich sousedé z petrovické části Závada. „Dům ti lidé koupili asi před dvěma lety a postupně ho opravovali. Žili si svůj život a do života v obci se nikdy moc nezapojovali. Jsme sice malé místo, kde jeden druhého známe, je jsme ale zase moc možností poznat neměli,“ říkají sousedé z okolí domu, kde se vražda stala.

V rámci severní Moravy a Slezska se letos jedná o v pořadí 12 vraždu. Všechny předchozí se podařilo objasnit.