Další nové informace přineslo policejní vyšetřování vraždy, ke které došlo minulou sobotu v rodinném domě v Petrovicích-Závadě. Čtyřiadvacetiletou dívku z Karviné tam údery do hlavy utloukl o rok mladší muž. Mrtvou dívku pak až do pondělního večera schovával v úložném prostoru své postele.

Podle aktualizovaných informací nešlo o partnerský pár. Telefonicky potvrdil otec zavražděné dívky, který se ozval redakci.

„Víme jen s jistotou, že se oba mladí lidé potkali den před vraždou. Dívka pak strávila noc v domě, kde pak ke vraždě došlo. Vražda se odehrála s největší pravděpodobností v sobotu dopoledne,“ upřesnil policejní mluvčí Jiří Klein.

To, kde a kdy se oba mladí lidé potkali, ani to, proč pak jejich setkání vyústilo v brutální trestný čin, policie zatím s přesností neví. „Mladíka jsme obvinili z vraždy, ke které se hned po svém zadržení přiznal. Při dalších výsleších ale na radu svého obhájce odmítal dále vypovídat,“ doplnil mluvčí policie. Další podrobnosti tak možná odhalí až soud.

Oficiálně se tedy zatím ví ještě to, že jedna z vyšetřovaných verzí hovoří o tom, že svůj podíl na vraždě mohly mít drogy. „Nyní čekáme na výsledky laboratorních šetření. Více nyní nejsme schopni potvrdit, ani vyvrátit,“ dodal Klein.

Mladý muž, který v domě v Petrovicích-Závadě žil se svými rodiči, svůj čin tajil. Až v pondělí večer přišla do jeho pokoje matka. Ta pak v úložném prostoru našla bezvládné tělo dívky. Poté žena přivolala policii.

Rodina vraždícího mladíka nebydlí v Závadě dlouho. Podle informací sousedů koupila dům asi před dvěma lety. Žila si tam svým životem a do dění v obci se příliš nezapojovala.