Policisté prověřují důležitou stopu, která by je mohla přivést až ke střelci, jenž v pátek večer na Stodolní ulici v centru Ostravy postřelil třiatřicetiletého muže z Olomouce. Pátrají po vozidle, které se pohybovalo poblíž místa činu.

Neznámý pachatel zmáčkl spoušť zbraně před bary Desperado a Divoká kočka. Kulka naštěstí zasáhla jen rameno a zraněný mohl být po ošetření propuštěn domů. Policie případ vyšetřuje jako pokus o vraždu. Pachateli hrozí až patnáct let vězení.

„Kriminalisté získali v rámci vyšetřování informaci, že se v době střelby pohybovalo v místě vozidlo. Mělo se jednat o osobní automobil značky Audi A6 černé barvy, jehož SPZ s největší pravděpodobností končila číslicemi 3333. Vozidlo mělo kouřová skla a seděli v něm nejméně dva muži. Vzhledem ke sklům nelze vyloučit početnější osádku. Popis řidiče ani spolujezdce však policisté dosud nezískali. V této souvislosti se obracíme na občany se žádostí o pomoc při pátrání po pohybu uvedeného vozidla. Policisté by uvítali jakoukoliv informaci – kde se vozidlo v době střelby na Stodolní nacházelo, kde by mohlo být nyní, kdo ho užívá a podobně. Kriminalistům by v pátrání pomohly rovněž informace týkající se osádky automobilu,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská s tím, že svědkové se mohou obrátit na vyšetřovatele Pavla Tvrdého ze severomoravské policie, tel. číslo 974 721 453. Lidé mohou také volat na bezplatnou linku 158 nebo kontaktovat kteroukoliv policejní služebnu.