Hlasitá hudba se tam linula z bytu během noci. Když strážníci přijeli na místo, obyvatel bytu s nimi nekomunikoval. Strážníci tak přestupek zadokumentovali s tím, že ho dořeší karvinský magistrát.

Ještě tu samou noc o půl jedné ráno vyráželi strážníci k bytu znova. O pomoc je požádali policisté, kteří tam přijeli řešit opět stížnost na hluk. „Obyvatelé bytu začali být agresivní. Na strážníky a policisty útočili vším, co jim přišlo pod ruce. Útok se ale podařilo odvrátit a situaci zklidnit. Útočníky pak policisté a strážníci převezli k ošetření do nemocnice, a poté na záchytku,“ informoval o divoké noci ředitel karvinské městské policie Petr Bičej.

O tom, že Karviná-Nové Město patří mezi skutečně divoké čtvrti, svědčí i další podobné případy, které se odehrály jen několik dní po sobě. K řešení banálního případu rušení nočního klidu tam k dalšímu bytu vyrazila hlídka strážníků, kde se z okna valila velmi hlasitá hudba. „Po zazvonění u dveří otevřel majitel bytu, který po domluvě strážníků hudbu ztišil. Ne však nadlouho. Po krátké době na místo vyrážela hlídka znova k řešení stejného problému. Na zvonění a klepání tentokrát nikdo neodpovídal,“ pospal ředitel karvinských strážníků.

Obdobný přestupek, řešila hlídka také o několik ulic dále. Zde hlasitou hudbu doprovázelo hulákání osazenstva bytu. Po zazvonění přestupce hlídku počastoval sprškou nadávek, zabouchl dveře a dále již nekomunikoval.

„Je naivní přesvědčení přestupců, že tímto jednáním problém vyřešili ve svůj prospěch a „není na ně metr“. Pravda, pro tu noc se cítili být vítězi a sousedé museli jejich jednání strpět.

Situace však nezůstane neřešena. Jednání přestupců bylo oznámeno magistrátní komisi, která jej zhodnotí,“ doplnil Bičej.

Hlučno bylo v těchto dnech také v Karviné-Hranicích. Skupinka stupidních mladíků se tam v noci bavila tím, že demolovali zaparkované auta a rozhazovali kontejnery. Za nimi zůstala spoušť, poškozená vozidla a neprůjezdná komunikace. Na místo vyslaní strážníci zadrželi devět pachatelů, které předali k dalšímu šetření policii.