Lidé pak slyšeli zoufalé volání o pomoc a alarmovali městskou policii. „Nájemníci domu v ulici Kpt. Nálepky uvedli, že ve vchodu viděli cizího muže. Ten měl zvonit u několika dveří. Jeden z nájemníků pak přes kukátko viděl, jak sousedku tomu muži otevřela a ten ji zatlačil dovnitř. Pak se domem začalo rozléhat volání o pomoc. Lidé volali na tísňovou linku a na místo hned vyjely naše autohlídky, kterým se pachatele podařilo zadržet,“ řekl zástupce ředitele havířovské městské policie Daneš Skulina.

Zadržení však nebylo jednoduché. Strážníci se nemohli do bytu dostat. Na klepání na dveře nereagoval. Zkoušeli proto na něj hovořit přes pootevřené okno. Když k němu pachatel přistoupil, podařilo se staré ženě vysmeknout a otevřít dveře na chodbu.

„Devětapadesátiletý H. M. se sice snažil uprchnout, ale strážníci ho zadrželi a předali policii. Jak se ukázalo, starou ženu v bytě napadl, zmocnil se peněz, bránil jí ve volání o pomoc a strhl ji sukni, aby ji mohl znásilnit. K tomu naštěstí nedošlo. Hlídka na místo přivolala lékaře a kontaktovala také syna staré paní,“ dodal Skulina.

Je pravděpodobné, že nebýt rychlé reakce sousedů a následné pomoci ze strany strážníků, surový pachatel by staré ženě zřejmě ublížil ještě více, možná ji nakonec i zabil, aby se zbavil svědka. Policisté v té souvislosti opět varují před neuváženým otevíráním bytů cizím osobám. Také tento případ byl trestuhodným projevem důvěřivosti.

„Podezřelý byl vyslýchán teprve v průběhu úterka, protože po zadržení byl převezen na záchytku,“ doplnila okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.