„Obviněným hrozí až deset odnětí svobody,“ řekla mluvčí okresního policejního ředitelství Zlatuše Viačková. Na falšování registračních VIN kódů motocyklů upozornili české policisty kolegové z Interpolu. Obvinění muži měli spolupracovat s jedním podnikatelem z Havířova, který motocykly do Česka dovážel. Také on je obviněn a bude trestně stíhán.

Mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová potvrdila, že o obvinění ví, byť ne oficiálně. „Je nanejvýš podivné, že se tato čtyři roky stará kauza objevila na světle právě v této době,“ rozhořčuje se Swiderová.

Uvedla, že oba obvinění jsou stále pracovníky dopravního odboru magistrátu. „Jsou to bývalí policisté, které jsme „zdědili“ při delimitaci a převodu dopravní agendy z policie na magistrát,“ řekla.

Úředníci jsou nicméně stále v pracovním procesu, neboť podle Swiderové tajemník, jakožto vedoucí magistrátu, nemá v této věci žádnou pravomoc obviněné až do vydání pravomocného rozsudku jakkoli potrestat. Ani přeřadit na jinou práci. „Magistrát tyto informace až do dneška oficiálně neměl k dispozici. Pouze letos s létě nás policisté požádali o posudky pracovní morálky dotyčných úředníků, ale bez udání konkrétního důvodu, k čemu to potřebují. V rámci objektivity je nutno přiznat, že u jednoho z obviněných lze spekulovat o ne právě výtečné pracovní morálce,“ dodal mluvčí karvinského magistrátu.