Stromp v opilecké hádce bodl krejčovskými nůžkami do srdce svého padesátiletého kamaráda. Ten přežil jen díky rychlému a vysoce odbornému zákroku lékařů. Senát uznal Strompa vinným z trestného činu pokusu o vraždu. Odsouzený muž ale s tímto verdiktem nesouhlasil a odvolal se k Vrchnímu soud v Olomouci. Žádal nejen mírnější trest, ale také změnu právní kvalifikace na opilství, případně na těžké ublížení na zdraví. Olomoucký soud však odvolání zamítl jako nedůvodné a původní verdikt v plném rozsahu potvrdil.

K násilnosti došlo 27. července loňského roku v bytě na ulici Jana Wericha v Havířově-Městě, kde oběť tehdy žila. Často se u ní scházela pochybná společnost, holdující alkoholu. Osudného dne vypili pět litrů vína a litr vodky. Pak nájemník vyčetl Strompovi, že mu nevrátil dřívější dluh ve výši tisíc korun. Během stupňující se hádky Stromp popadl krejčovské nůžky, ležící na stolku, a podle obžaloby přítele třikrát bodl. Jedna z ran zasáhla srdce. Útočník ani oběť, kteří byli velmi dobrými kamarády, si na vyvrcholení incidentu kvůli opilosti nepamatovali.

Vážně zraněný muž s více než třemi a půl promile alkoholu v krvi přežil jen díky rychlému příjezdu sanitky, profesionálně poskytnuté první pomoci a následnému zákroku expertů z havířovské nemocnice. Přestože zdravotnické zařízení operace srdce neprovádělo, v dané chvíli k ní muselo přistoupit.
Samotná oběť označila útočníka za dobrého kamaráda, kterému pouze praskly nervy, a žádala pro něj co nejmírnější trest.