Lidé měli podezření, že ozbrojený muž prodejnu v Resslově ulici přepadl. Proto telefonovali na linku 156, aby přivolali pomoc. Hlídky městské policie byly na místě během krátké chvíle. Cestou se strážníci domluvili, z které strany každá hlídka přijede. Podezřelého zadrželi nedaleko prodejny v Mánesově ulici. V té chvíli už věděli, s kým mají tu čest.

Ve městě známý muž, který chodí stále se sáčkem naplněným toluenem u nosu, proti strážníkům tasil zbraň. Policisté ho proto vyzvali, aby zbraň odhodil a pak ho zpacifikovali. Muž se po celou dobu vzpouzel a držet na zemi ho museli dva strážníci. Ti si také vyslechli nepřetržitou spršku nadávek.

Jak se ukázalo, zbraní byla maketa revolveru. Přesto si podezřelý koledoval o pěkný malér. Pokud by strážníci použili své služební pistole, patrně by moc šancí vyváznout zdravý neměl. S ozbrojenými pachateli nemají slitování. O jednoho svého kolegu před lety přišli právě v předvánočním období, když ho postřeli pachatel, který se zbraní vyloupil prodejnu elektroniky.

Tentokrát naštěstí o loupežné přepadení nešlo. „Seděla jsem tady v prodejně a přišel Endží, jak ho tady všichni dobře známe. Občas tady přijde pro vodu. V ruce měl nějakou pistoli a párkrát s ní naprázdno cvaknul. Řekla jsem mu, aby mi tady nestřílel, a odešel. Pak šel pryč. Já policii nevolala, protože jsem se nebála. Ale být to někdo jiný, tak to bych strach měla pořádný. Přesto i s Endžím by už měl někdo něco dělat. Není přece možné, aby dělal v ulicích takovou ostudu,“ řekla prodavačka z večerky.

Právě podle této výpovědi se k celé věci postavili také republikoví policisté. Podle nich není trestným činem, aby kdokoli obcházel prodejny a před prodavači si hrál s hračkou v podobě zbraně. Zákon podle nich poruší zřejmě až ten, kdo vystřelí.