Zloděj se dvakrát objevil v autobuse č.4, a to v dopoledních hodinách na trase OD Permon - Magistrát města Havířova a podruhé na trase Školní v Havířově Šumbarku - Magistrát města. Potřetí svůj kapsářský um nepozorovaně uplatnil v autobuse č.16 na trase mezi OD Elan - Hotel Merkur.

„Pachatel využil davu a dvěma mladým ženám z dětských kočárků odcizil peněženky. V posledním případě peněženku odcizil z batohu, který měla okradená žena na zádech. Policisté v těchto případech zahájili úkony trestního řízení ve věcech trestného činu krádeže a neoprávněné užívaní platební karty. Celková škoda na odcizených věcech činí 14 700 korun,“ uvedl okresní policejní mluvčí Jaroslav Kus.

V souvislosti s těmito případy policie varuje veřejnost. Před Vánocemi se budou útoky kapsářů, zlodějů a podvodníků stupňovat. „Budou využívat předvánoční shon a nekalým způsobem si vylepšovat svou životní úroveň. Lidé by si měli všímat okolí, chránit si svůj majetek, nenosit tašky či batohy v autobuse na zádech,“ dodal Kus.

Proti kapsářům v autobusech se snaží cestující veřejnost chránit také policie. Ta má od města k dispozici bezplatné čipové karty, které používají kriminalisté v civilu. Ti jezdí namátkově v autobusech a všímají si podezřelých osob. Některé už znají kvůli jejich bohaté trestní minulosti.