Policisté, kteří příčiny požáru vyšetřují, však podle slov zastupujícího mluvčího okresní policejní mluvčí Jaroslava Kuse přesně nevědí, co za tímto činem stojí. „V tuto chvíli nemůže sdělit bližší okolnosti případu. Máme nějaké poznatky, které naznačují, že to nebyla náhoda, ovšem s ohledem na průběh vyšetřování nebudeme o případu zatím poskytovat bližší informace,“ řekl Jaroslav Kus. Pouze konstatoval, že vozidlo bylo zcela zničeno a škola je okolo jednoho milionu korun.

Některá média v této souvislosti spekulovala o vyřizování účtů v konkurenčním boji dvou realitních kanceláří. Palochová je špičkovou makléřkou třinecké realitní kanceláře Sting, jejíž šéf Martin Zaremba v médiích prohlásil, že pád konkurenční firmy pročistí trh s nemovitostmi. Narážel tím na krach realitní kanceláře Rekin, která lidem údajně dluží desítky milionů korun.

Mluvčí Stingu Regina Szpyrcová redakci řekla, že verzi o vyřizování účtů považuje firma za neopodstatněnou. „Jsou to spekulace nejvyššího kalibru. Nemáme důvod se domnívat, že by se jednalo o důsledek konkurenčního boje. Nebyl to firemní automobil, nebyla to msta vůči realitní kanceláři,“ soudí Spyrcová.

Gabriela Palochová odmítla celou věc komentovat. S vyjádřením odkázala redakci na mluvčí společnosti Sting, nicméně přiznala, že zničené auto nebylo služební, ale její soukromé. „Mluvila jsem s ní, ona sama si to nedokáže vysvětlit. Spíše si myslí, že jde o věc soukromého charakteru,“ řekla Deníku mluvčí RK Sting Regina Szpyrcová.

TOMÁŠ JANUSZEK
MAREK CHOLEWA