„V jednom případě byl zadržen řidič, který měl v dechu 1,67 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí města Bohumín Lucie Balcarová.

Poté už se mohli policisté a strážníci zaměřit na hlavní cíl akce a sice kontrolu technického stavu vozidel. „Z několika desítek automobilů, které byly zkontrolovány, byla udělena pro špatný technický stav dvakrát bloková pokuta ve výši 500 korun,“ uvedla Balcarová.

Na cyklisty nebyli policisté tak přísní a udělili pouze několik dvousetkorunových pokut za zanedbanou výbavu bicyklu. Přestože je zima, v ulicích lze cyklisty vidět. „Když už lidé na kole v tomto čase vyrazí, o to víc by měli dbát, aby bylo v dobrém technickém stavu. „Pokud sněží, nebo je mlha, je důležité mít především dobré osvětlení. Zvyšuje se tím bezpečnost cyklistů, které řidiči lépe vidí a mohou si tak dát větší pozor. Správným osvětlením se předchází vážným nehodám,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie v Bohumíně Roman Honysz.

Dopravně–bezpečnostní akce pořádají městští strážníci ve spolupráci s místními policisty minimálně jednou za čtvrt roku a vzájemnou spolupráci si obě strany pochvalují.